среда, 25 мая 2016 г.

Budowa sztachetki PCV na plot i furtkę ze sztachet nie wymaga pozwolenia na budowę oraz informowania tego faktu gminie z wyjątkiem kilku przypadków.

Konstrukcja balaski z PCV na ogrodzenie i furtkę sztachetowa nie wymaga zezwolenia na budowę ani zawiadamiania tego faktu gminie z wyjątkiem kilku wypadków.

Balustrady PCV na plot i furtę ze sztachet nie przewyższające wielkości 2,2 m stawiane pośrodku dwoma graniczącymi nieruchomościami nie wymagają żadnych formalności formalnych. Dotyczy to także ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów w pobliżu dróg prywatnych oraz wew. nie będących drogami generalnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy balustrady z plastiku na plot i bramkę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym względnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu stawiania ogrodzenia powinno zawierać formę ogrodzenia, procedurę wykonania jego instalacji oraz zaplanowany termin rozpoczęcia budowy.
  5. Prócz zgłoszenia powinno się dołączyć oświadczenie o prawie do zarządzania nieruchomością w zamiarach budowlanych i o ile jest to zadane przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Czasami do stawiania ogrodzenie PCV na plot i furtkę ze sztachetek potrzebne są dodatkowe uzgodnienia tj. np. aprobata administratora drogi na miejsce wjazdu.

Stawianie płotu można rozpocząć po 30 dniach od momentu zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile biuro nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Sprzeciw może być w sytuacji, kiedy planowane sztachetki PVC na ogrodzenie i bramę ze sztachet jest nieprawidłowe z określeniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej drogi. W sytuacji gdy proponowane plot z plastyku na plot i bramę ze sztachetekprzypadkiem może grozić bezpieczeństwu ludzi albo mienia, np. poprzez blokowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować zdobycia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu stawiania płotu jest ważne przez dwa lata. Brak zapoczątkowania prac przez ten czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia oraz w wypadku chęci postawienia ogrodzenia nieodzowne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий