вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia z drewna błyskawicznie się destruują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy czar i właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od odpowiedniego oraz skrupulatnego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego uzależniony jest efekt finalny naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i dekoracji ogrodzeń z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanosić kolejne preparaty, które zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, jednakże nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten gatunek płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji z tej przyczyny dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий